Quiraing, Szkocja

Quiraing i szkocka wyspa Skye

Wychodząc dzisiaj z domu, trafiłam na mojego sąsiada, który w ręce dzierżył parasol. I nie byłoby w tym nic dziwnego, w końcu pada u nas znowu, ale zaintrygował mnie jego kolor i wzór. Otóż parasol miał motyw flagi Wielkiej Brytanii… Nigdy wcześniej owego parasola u mojego sąsiada nie zauważyłam, więc przypuszczam, że może dzisiaj chciał jakoś wyrazić swoje zdanie odnośnie referendum w Szkocji… Ten parasol i pogoda przypomniały mi wędrówki po szkockiej wyspie Skye…

Isle of Skye jest jedną z większych wysp szkockich i należy do Archipelagu Hebrydów Wewnętrznych. Z lądem szkockim połączona jest mostem. Z pogodą, jak widać na zdjęciach, miałam na bakier – słońce było tylko w pierwszym dniu, potem mgła okryła wyspę i deszcz siąpił nieprzerwanie, ale i tak byłam zachwycona krajobrazem Quiraing. A Quiraing to teren, który powstał dawno, daaaawno temu w wyniku obsunięcia się ziemi. Zresztą do tej pory jest to osuwisko aktywne, z tego powodu co jakiś czas trzeba naprawiać powstałą tam asfaltową drogę. Zielone wzgórza przecięta szczelinami, miękka trawa, osobliwe formacje skalne i ta pustka… Po prostu pięknie tam! :)

[nggallery id=338]

19 comments on “Quiraing i szkocka wyspa Skye

 1. bardzo pięknie, zwłaszcza na zdjęciu 5 z 12.

  nie widzę powodu, dlaczego Szkocja miałaby pozostawać w związku z Wielką obecnie Brytanią. może jedynie ze względu na unikatowy wzór brytyjskiej flagi właśnie ;-)

  ale język to dziwny mają. :-)

  • Obiezyswiatka

   Er, dziękuję :)
   Język mają piękny :), wprawdzie niczego nie rozumiem, ale dobrze się go słucha ;)
   Już po referendum, zdecydowali się zostać.
   O.

 2. Jedna wielka ludzka rodzina to utopia. Zawsze będziemy „my” i „oni”. Zamiast burzyć granice – budujemy sobie nowe. Mnie to nie dziwi. Tak ludzka natura, że bliższa ciału koszula…

  P.S. Przypadkowo też dzisiaj dodałem parasolki. :)

  • Obiezyswiatka

   Sławku, parasolki właśnie widziałam – są piękne! :)
   Co do podziału na „my” i „oni” to oczywiście różnice będą zawsze, można jednak się ze sobą dobrze dogadywać, jeśli się tego chce…
   O.

 3. Szkocji nie znam, i trochę nie moje klimaty (no, może poza zamkami ;-), natomiast co do związków/unii/federacji to mam pogląd stały i pogłębiający się z doświadczeniami życiowymi i ogólnoświatowymi (dobra, europejskimi na pewno!), kompletnie odległy od jakichkolwiek nacjonalizmów.

  • Obiezyswiatka

   IamI, zamki zamkami, ale jaki krajobraz!:)
   No tak, historia pokazuje nam ciągle jeszcze, do czego prowadzą nacjonalizmy…
   O.

 4. Byłam i się zakochałam! Absolutnie magiczne miejsce ♥

 5. Klimatyczne widoki :)

 6. Naprawdę tam pięknie. Przykład na to, że cisza i pustka mogą być piękne.
  Pozdrawiam.

 7. Pięknie, rzeczywiście. Głosuję na foto 11

 8. ach Skye moje wędrowcze marzenie na przyszłość .. tak iść i iść sobie w tej scenerii
  piękne obrazy jak zawsze u Ciebie :^)

 9. Jak połączę Twoje zdjęcia z opowieściami Sąsiada, który co roku latem jedzie do Szkocji opiekować sie Wnukami, to czuję się tak, jakbym tam była! :-)

 10. Skye robi ogromne wrażenie. Zwłaszcza na kimś kto kilka miesięcy spędził w Glasgow. Od wyjazdu minęły już dwa i chętnie wrócilibyśmy w to miejsce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *