1880 Town, Dakota Territory

Dawno temu na Dzikim Zachodzie

– czyli powrót do przeszłości. Mamy ostatnie 20 lat XIX wieku. W Krakowie i we Lwowie zaczynają jeździć pierwsze tramwaje; Zygmuntowi Wróblewskiemu i Karolowi Olszewskiemu udaje się skroplić tlen; w Berlinie powstaje pierwszy związek zawodowy kobiet, a Marty McFly podaje się za Clinta Eastwooda. Gdzie? Na Dzikim Zachodzie.

Jechaliśmy sobie spokojnie Interstate 90 w Południowej Dakocie, krajobraz za oknem był raczej jednostajny, ale przyjemny. Wzgórza i rozległe tereny. Dużo, bardzo dużo przestrzeni! Nikogusieńko. Nagle jednak wzrok mój przykuł jeden element na wzgórzu – dyliżans. A kilkadziesiąt metrów dalej dostrzegłam Indian w pościgu za … Zrobiło się bardzo ciekawie. I żeby tę naszą ciekawość zaspokoić, wykorzystaliśmy najbliższą możliwość i zjechaliśmy z Interstate.  A potem? Potem po prostu przenieśliśmy się w czasie. Przekroczywszy progi skansenu 1880 Town, znaleźliśmy się w XIX w. Kowboje, dyliżanse, saloon… To była bardzo sympatyczne podróż do przeszłości. Zapraszam i Was:

1880 Town, Dakota Territory

Na głównej ulicy miasteczka - 1880 Town

 

W miasteczku na Dzikim Zachodzie - 1880 Town

 

Kościółek - 1880 Town

Miasteczko z 1880 roku - 1880 Town, USA

Huśtawka

W miasteczku z 1880 czas się zatrzymał....

Wozy kolorowe

Kościółek - 1880 Town

Wieża ciśnień - typowy element amerykańskiego krajobrazu, dawniej i dzisiaj

Kościół w miasteczku - 1880 Town

 

Miasteczko na Dzikim Zachodzie, a dookoła nic...Na szyldzie przy wejściu do miasteczka znajduje się informacja o ich mieszkańcach ;) Niestety, żadnych z nich nie widzieliśmy, ale duchy mają to do siebie, że nieczęsto się pokazują. Dziewięciu kotów, trzech psów i liczebnie przeważających królików też nie spotkaliśmy. Ale były konie! No i wielkie, groźnie wyglądające bydło rogate :)

Oko w oko

A na koniec – szkielety – bardzo wymowne…

Szkielety - Zobaczone na Interstate 90, South DakotaPoza tym przestrzeń, przestrzeń, przestrzeń… Pięknie!

Gdzieś przy Interstate 90, South Dakota

 

4 comments on “Dawno temu na Dzikim Zachodzie

 1. Bardzo podoba mi sie ten wpis. Lubię blogi podróżnicze przeglądać w wolnym czasie. Super podróż. Zazdroszczę :)Pozdrowienia

 2. ciekawe, ale głównie dla miłośników takich klimatów. a propos – jest taki serial, oo jeszcze bardziej 'doinwestowanym’ miejscu dla tychże miłośników, Westworld. ale NIE polecam. jest denny, mimo wielkich wysiłków i nakładów ;-)

  • Obiezyswiatka

   Er, ja jakimś strasznym miłośnikiem to nie jestem. Ale ciekawie było to zobaczyć.
   Serialu nie znam ;), ale widzę, że wiele nie straciłam ;)
   O.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *