Zzyzx Rd, Kalifornia

Zzyzx Road

Kalifornia. San Bernardino. Niekończąca się Interstate 15. Słońce, upał za oknem. W samochodzie klima i muzyka puszczana przez Siriusa. Ciągle prawie ta sama, ale da się słuchać. Sznur samochodów, w jedną i w drugą stronę. Co jakiś czas – zjazdy. Nic nam niemówiące. Za nami Las Vegas i Pustynia Mojave. Przed nami przydrożny Dinner Peggy Sue z muzyką Elvisa i Dolina Śmierci… Ale tego jeszcze nie wiemy.

Welcome to California
Interstate 15, Zjazd Zzyzx Rd, Kalifornia, USA
Interstate 15. Swojska już dla nas towarzyszka podróży. Zjazdy, które mijamy bez zastanowienia. Do czasu. Na horyzoncie kolejny zielony szyld. Zbliżamy się, litery stają się coraz bardziej wyraźne. Literujemy. Zzyzx RdZzyzx Road. Wymysł człowieka, który swoją opinię zbudował na obiecankach zdrowia, uzdrowienia, złotego środka… Podobno. Rzekomo. A ludzie tak bardzo lubią, jak się im coś obiecuje. Mogą mieć wtedy nadzieję.

Okolice Zzyzx Road, Kalifornia
Okolice Zzyzx Road, Kalifornia, USA
Zzyzx. Ostatnie słowo w tutejszym słowniku? Spokojne tony ballady metalowej w uchu o tym samym tytule. Trzeba szybko podjąć decyzję: Zjeżdżamy? Tak bardzo chcemy dowiedzieć się, co jest na końcu Zzyzx Road… Bo coś tam musi być, prawda?

7 comments on “Zzyzx Road

 1. To ci dopiero nazwa, komuś wyczerpały się pomysły ? Ciekawa jestem czy zjechaliscie, co znaleźliście na końcu tej drogi.

  • Obiezyswiatka

   Viola, no właśnie to był ten pomysł :)
   Kiedyś pewnie napiszę, czy tak czy nie. Póki co wszystko w zawieszeniu :)
   Pozdrawiam,
   O.

 2. komuś klawiatura nawaliła? :) też jestem ciekawa jak to się skończyło :)pozdrawiam

 3. I niech ktoś mi powie, że podróżowanie nie jest świetne :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *