Jesiennie

Zagadkowy Kalendarz Adwentowy 2012

24 zagadkowych klamek do naciśnięcia w 24 dni. Po raz trzeci oficjalnie otwieram Zagadkowy Kalendarz Adwentowy.

Pierwsza edycja Kalendarza w 2010 roku, jeszcze na bloxie, upłynęła nam pod znakiem podróży. Przenosiliśmy się w przestrzeni w iście zawrotnym tempie. Druga edycja z 2011, też na bloxie, przypominała jeden wielki worek postmodernistyczny, który wypełniłam różnorodnymi zagadkami:), aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Tegoroczny Kalendarz stoi znowu pod znakiem podróży w czasie i przestrzeni (powrót do źródeł ;)). Były już okienka, były drzwiczki, teraz pora na klamki i kołatki…

Codziennie (postaram się to robić raniutko :)) pojawi się na blogu klamka-zagadka do rozwiązania. Jeśli będziecie mieli czas i ochotę, to zapraszam do zabawy. Zagadki, tak jak co roku, będą łatwiejsze i trudniejsze, takie na szybko, i takie, które wymagają trochę czasu.

I tym razem proszę Was o niewpisywanie rozwiązań pod postem. Zachowajcie je dla siebie ;) – przynajmniej tymczasowo. Chodzi mi o to, żeby osoby, które wejdą tu później i zechcą się przyłączyć do naszej zgadywanki, też miały możliwość poszukania odpowiedzi. Czas nas nie goni. Termin jest jeden: południe 25 grudnia 2012. Taką krótką klauzulę będę wstawiała pod każdą zagadką, aby zapobiec sytuacji z ubiegłych lat.

Rozwiązania możecie przesyłać mi pojedynczo lub hurtem :) na adres:

info at/małpa/pies/ślimak/strudel/strucla – jak zwał, tak zwał – obiezyswiatka.eu

Wszystko bez spacji. Albo w ogóle nie musicie, byłoby mi jednak miło, gdybyście dali znak :), że bierzecie w tym udział. Rozwiązania zagadek podam w pierwszy dzień Świąt po południu.

Dziękuję Wam wszystkim za gotowość udziału w zabawie :) Życzę Wam udanego zgadywania i przede wszystkim dobrej zabawy – bo o to właściwie chodzi :) O.

Zagadkowy Kalendarz Adwentowy 2012

4 comments on “Zagadkowy Kalendarz Adwentowy 2012

 1. Póki co chętnie przyłączę się do zabawy :-))
  Mam nadzieję, że dotrwam do 25 grudnia, chyba że wcześniej urodzę – to wtedy siłą rzeczy przerwę zabawę :-o

  • Obiezyswiatka

   Dag, oczywiście :) To się rozumie :)
   Ale miło, że chcesz się przyłączyć :)
   O.

 2. Wchodzę w to. Super zabawa :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *