Ponte Trepponti, Comacchio

Miasteczko na wodzie – laguna, mosty i flamingi w Comacchio

Dolina Padu na północy Włoch jest rozległa. Rozległa i mimo ingerencji człowieka bogata w ciekawą faunę i florę. To nie jest może bardzo spektakularny krajobraz, ale mnie się spodobał. Delta Padu działała na mnie pozytywnie, od rozlewisk i małych wysepek tchnęło spokojem. Znalazłam tam również ciszę, przerywaną jedynie krzykami różnorodnych ptaków. Te ostatnie bardzo mnie interesowały, jechałam tam z nadzieję, że uda mi się zobaczyć dzikie kolonie flamingów brodzących w wodzie.

Most Trepponti

Comacchio

Punktem wyjścia dla mnie było małe i piękne miasteczko położone na wysepkach, z kanałami, mostami i zabytkowymi budynkami. Taka Wenecja w bardzo wielkiej miniaturze. Kiedy dotarłam do Comacchio, było bardzo gorąco. Gorąco, wilgotno i pochmurnie. I pusto.

Kanały w Comacchio, Włochy

 

Comacchio - miniaturka Wenecji, Włochy

Comacchio: kanały i mosty

Comacchio, Stare Miasto na wodzie, Włochy

Monumentalna Katedra św. Kasjana w Comacchio

Schody Ponte degli Sbirri, Comacchio

Na uliczkach Comacchio...

Comacchio - Ponte degli Sbirri

Spacerowałam więc po mostach i mosteczkach, wchodziłam w zaułki z wiszącym praniem, zwiedzałam kościoły i katedrę, próbowałam włoskich smakołyków w tutejszych cukierniach. Ale najbardziej spodobał mi się główny symbol miasta – Trepponti – bardzo malowniczy most łączący trzy kanały, posiadający pięć gałęzi pięknych schodów. Most ten zbudowano w XVII w. i zdobią go dwie wieże-bramy. Budowla jest niezwykle fotogeniczna, nawet przy złej pogodzie.

Ponte Trepponti, Comacchio

Comacchcio - widok z mostu Trepponti

Symbol miasta - Ponte Trepponti, Comacchio

 

Comacchio, Włochy

Ponte Trepponti, Comacchio, Włochy

Flamingi

I kiedy się już napatrzyłam na ten cud architektury, ruszyłam w poszukiwaniu flamingów. I znalazłam, ale że niestety mój teleobiektyw przed kilkoma tygodniami definitywnie odmówił współpracy i póki co jestem na etapie kupowania nowego, to musiałam zadowolić się zdjęciami z dość dużej odległości. Ale flamingi udało mi się zobaczyć :) Dobre i to.

Flamingi w Comacchio, Delta Padu, Włochy

Delta Padu

 

4 comments on “Miasteczko na wodzie – laguna, mosty i flamingi w Comacchio

 1. Trochę jak Wenecja, ale bardziej w miniaturze! Bez tłumów!!! Uliczka z rowerem – jak nie z tego świata! No i flamingi!!! . Pięknie po prostu!
  Serdeczności!

  • Obiezyswiatka

   Fuscilko, pusto, puściutko, więc można było chodzić do woli nie musząc przepychać się przez tłumy. To ujęcie z rowerem też mi się spodobało :)
   Uściski,
   O.

 2. Lista miejsc, które musimy odwiedzić własnie się powiększyła. Fantastyczne zdjęcia!
  Pozdrawiam :)

  • Obiezyswiatka

   Mileno (masz piękne imię!), cieszę się, że Ci się podobają zdjęcia. A miejsce jest bardzo urokliwe.
   Pozdrawiam,
   O.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *