Dead Horse Point State Park

Dead Horse Point State Park

Dead Horse Point? Punkt martwego konia? Wiem, nazwa może odstraszać, ale samo miejsce warte jest odwiedzenia.

Dead Horse Point znajduje się w jednym najpiękniejszych stanów USA, czyli w Utah. W sąsiedztwie Parku Narodowego Canyonlands, i podobnie jak on, na Wyżynie Kolorado. A to może oznaczać tylko jedno: wspaniałe widoki na okolicę i rzekę Kolorado.

Rudo-czerwono-brązowe skały, meandryczne kaniony, fantastyczne formacje skalne – nic dziwnego, że i filmowcy korzystają z tych niesamowitej scenerii przyrody.

I ja tam byłam, i – jak zwykle w Utah – upajałam się widokami.

1 comment on “Dead Horse Point State Park

  1. Rzeczywiście, nazwa może wprowadzić w błąd, ale jeżeli ktoś poszukuje prawdziwego skarbu przyrodniczego, to to miejsce jest absolutnie warte uwagi. Nie tylko pod względem krajobrazowym, ale również ze względu na różnorodność form skalnych, które stanowią fantastyczną inspirację dla tych, którzy interesują się aranżacją wnętrz w stylu naturalnym czy boho. Na myśl przychodzi wykorzystanie kamieni czy innych surowców naturalnych do dekoracji, może w formie podstawek pod lampy czy unikalnych blatów stołów. Widok na rzekę Kolorado stanowi swoiste dzieło sztuki, które można przenieść do wnętrza domu poprzez wykorzystanie odcieni brązów, czerwieni i koloru złota w akcesoriach dekoracyjnych. Wyobrażam sobie salon urządzony w duchu tego zachwycającego miejsca – ściany w odcieniach piaskowca, dywany z naturalnych materiałów i meble w ciepłych barwach drewna. Oświetlenie również mogłoby oddać magię tego miejsca, być może poprzez wykorzystanie lamp imitujących naturalne światło słoneczne. Dead Horse Point to nie tylko atrakcja turystyczna, ale również kopalnia pomysłów dla wszystkich, którzy pragną wprowadzić do swojego otoczenia odrobinę surowego piękna natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *