Barbarine, Góry Połabskie

Barbarine

Barbarine to skała w Górach Połabskich (niem. Elbsandsteingebirge, czes. Labské pískovce) o bardzo charakterystycznym wyglądzie. Jest częścią stoliwa (płaskiego masywu górskiego) Pfaffenstein i już z daleka rzuca się w oczy, gdyż nieco odstaje od całej reszty. Powiadają, że to dziewczę zaklęte w skałę przed wiekami…

Aby dostać się pod samą Barbarine, trzeba wejść na Pfaffenstein. Są dwie drogi. Ja zdecydowałam się na stromy szlak. Ścieżki, dużo kamiennych stromo pnących się w górę schodów i schodków, drabinki i wąskie, bardzo wąskie przejścia między wysokimi zimnymi skałami. W upalne dni te ostatnie dają przyjemną ochłodę. Formacje skalne, które mija się po drodze, przyciągają uwagę swoimi dziwacznymi kształtami. Wędrówka nie jest męcząca. A po wejściu na górę można podziwiać nie tylko skały, ale i piękne krajobrazy Szwajcarii Saksońskiej. Zapraszam Was na kilka fotograficznych impresji :)

8 comments on “Barbarine

 1. zaiste malowniczo. pierwsze zdjęcie – piękne… stołowiny? stoliwa! ech, przypomina się Krym. no i Góry Stołowe, ech podwójne :-)

  • Obiezyswiatka

   Er, tak, tam jest bardzo ładnie. I nawet niezbyt tłoczno, jeśli zejdzie się z tych centralnych szlaków.
   Dobrego weekendu!
   O.
   PS. Na Krymie nie byłam jeszcze.

 2. Trochę mi przypominają Skalne Miasto tuż za naszą południową granicą. Wprawdzie tam nie byłam osobiście, ale moja Progenitura tak i pochwaliła się ilością zdjęć. Chyba też do Gór Stołowych można porównać?

 3. Pięknie, aż buty człowieka swędzą….

 4. Świetne te skały! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *